Teplé počasie si priam žiada pravidelné vetranie. Naširoko otvorené okná nám umožňujú tešiť sa zo slnečných lúčov a čerstvého vzduchu, súčasne sa však vystavujeme kontaktu s dotieravým hmyzom. Komáre, muchy či nočné motýle nám neraz znepríjemňujú domácu pohodu. Uštipnutia sa síce vo väčšine prípadov rýchlo hoja, avšak môžu vyvolať aj rýchlu a nebezpečnú alergickú reakciu. Rizikovými osobami sú okrem alergikov aj malé deti.

Jednoduchým a účinným riešením, ktoré nás ochráni pred neželanou inváziou hmyzu a jej následkami, je namontovanie praktických sietí na okná.

 

Hliníkový rám

Vybrať si môžete moderné rámové sieťky proti hmyzu, ktoré sú vyrobené z kvalitného extrudovaného hliníka. V ráme je montovaná sieťovina zo sklených vlákien potiahnutých plastom s očkami o rozmere 1,2 x 1,2 mm. Veľkosť otvorov je prispôsobená tak, aby efektívne zachytili hmyz, a zároveň umožnili patričnú cirkuláciu vzduchu a nerušený výhľad z okna.

 

Správny výber

Sieťky sú vyrábané na mieru, takže prvým krokom k ich zakúpeniu je dôsledné premeranie okien. Pri nákupe je potrebné uviesť výšku a šírku každého krídla spolu s rámom, aby sme mali istotu, že si objednáme sieťku s primeraným rozmerom.

Sieťky proti hmyzu sa môžu montovať v otváravých, ako aj v otváravo-sklopných oknách. Ich maximálna plocha môže dosahovať až 2,5 m². Sieťky na balkónové dvere majú z dôvodu konštrukčného spevnenia priečku.

 

Ľahká montáž

Namontovanie sieťky si nevyžaduje vyvŕtanie otvorov v okennom ráme. Aj bez pomoci odborníka môžeme ľahko a stabilne pripevniť sieťku k rámu pomocou špeciálnych pohyblivých úchytov. Vďaka tomu sieťka spĺňa svoj účel počas horúcich dní a zároveň umožňuje ľahkú demontáž pred zimným obdobím, či počas jarného upratovania.

Montáž posuvnej sieťky na terasové dvere si vyžaduje skúsenosti aj príslušné náradie. Preto odporúčame jej montáž prenechať vyškoleným pracovníkom.

 

Estetika

Nemusíte sa obávať, že vám siete proti hmyzu znehodnotia vzhľad okien. V ponuke Oknoplastu nájdete nielen klasické biele či hnedé, ale tiež sieťky imitujúce drevodekory ako zlatý dub, orech či mahagón, čo umožňuje ideálne zosúldanie s farbou okien. Hliníkové profily sú práškovo lakované, vďaka čomu dosahujú výborné parametre odolnosti proti nepriaznivým atmosférickým vplyvom. Svoju farbu a vlastnosti nestratia ani vplyvom ďažďa či nadmerného nahrievania. Na výber je tiež farba sieťoviny – čierna alebo šedá.

 

Nenáročná údržba

Sieťky proti hmyzu si nevyžadujú náročnú údržbu. Ak však chceme, aby nám vydržali po dlhé roky, treba ich pred zimou demontovať a umyť, k čomu plne postačí vlažná voda s malým množstvom prostriedku na umývanie riadu. Vyčistenú sieťku uschovajte na suchom mieste do ďalšieho leta.